14.02.2018 – MiFID II & MiFIR

.

MiFID II & MiFIR

.

14/02/2018

Golden Floor Plaza

.

WARSZAWA

 

Wprowadzona w 2007 roku Dyrektywa MiFID w sposób istotny wpłynęła na organizację rynków instrumentów finansowych oraz zasady oferowania tych instrumentów klientom. Dynamiczne zmiany na tych rynkach (np. powstanie tzw. dark pools), nowe technologie (np. algorithmic trading i high-frequency trading) oraz nowe regulacje (np. EMIR) wymusiły konieczność nowelizacji funkcjonujących wymogów. Nowe regulacje wdrożone przez Unię Europejską zmierzają do istotnej modyfikacji zasad MiFID, co w znaczący sposób wpłynie również na funkcjonowanie polskiego systemu finansowego. Zmianie ulega m.in. tryb wdrażania: istotna część wymogów została wprowadzana nie dyrektywą (MiFID II), ale rozporządzeniem unijnym (MiFIR), co oznacza, że wymogi te będą obowiązywały bezpośrednio, bez konieczności zmiany ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Dodatkowo prawie wszystkie akty wykonawcze wprowadzone są w formie rozporządzenia unijnego.

W trakcie seminarium zostaną szczegółowo przedstawione nowe wymogi MiFID II / MiFIR, również w kontekście aktów wykonawczych (RTS/ITS oraz aktów delegowanych), wytycznych ESMA (Guidelines, Q&A) ), oraz ich implikacje dla podmiotów działających na polskim rynku.

W trakcie seminarium będzie omawiany również najbardziej aktualny projekt nowelizacji polskich ustaw transponujących MiFID II (m.in. ustawa o obrocie instrumentami finansowymi, ustawa o funduszach inwestycyjnych).

OPINIE UCZESTNIKÓW:

„Z mojej strony mogę wyłącznie przekazać pozytywną opinię. Szkolenie jak najbardziej spełniło moje oczekiwania – przede wszystkim doceniam praktyczne podejście do zagadnienia (a nie jak to często bywa – przekazanie czystej teorii z którą sami możemy się zapoznać).

Western Union International Bank GmbH, Sp. z o.o. Oddział w Polsce

„Szkolenie było niewątpliwie dobrze przygotowane zarówno merytorycznie jak i organizacyjnie. Prowadzący postrzegany jest w branży jako osoba o sporej wiedzy i dużym doświadczeniu a przy tym ma dobry kontakt z uczestnikami szkolenia. Sam „Airport Okęcie” ma dobrą lokalizację jeżeli chodzi o dojazd komunikacją miejską, pomimo bliskości zagłębia biurowego w okolicy da się też znaleźć całodzienny parking za naprawdę niewielką opłatę, i dodatkowo – jak wiemy, widok z sali szkoleniowej jest inspirujący.

Jednym słowem – warto było :-) ”

Bank Ochrony Środowiska S.A.

„Szkolenie jak najbardziej spełniło oczekiwania, pokazało spektrum rozciągłości oraz jak szczegółowo MIFID II drenuje wszelkie regulacje, obowiązki itp.”

Bank Handlowy w Warszawie SA

 

Chcąc uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami  tutaj.

.

PARTNER SEMINARIUM

.

Areto