28.08.2018 – SYSTEMATIC INTERNALISER – TEORIA I PRAKTYKA

.

MiFID II & MiFIR

- SYSTEMATIC INTERNALISER -

TEORIA I PRAKTYKA

.

28/08/2018

Golden Floor Plaza

Al. Jerozolimskie 123 a

WARSZAWA

.

PARTNER SEMINARIUM:

    LOGO areto2                        LOGO thomson reuters2                        LOGO risco2

.

.

        Jednym z ostatnich wymogów MiFID II i MiFIR, wdrażanych w 2018 r., są ramy funkcjonowania podmiotów systematycznie internalizujących transakcje (Systematic Internalisers, SI). Stanowią one istotny element nowej architektury rynków finansowych, uzupełniających zmodyfikowane zasady funkcjonowania systemów obrotu (rynków regulowanych, MTF i OTF). Definicja SI w MiFID II opiera się na sztywnych kryteriach ilościowych skalibrowanych w taki sposób, że również wiele polskich instytucji finansowych będzie posiadać status SI.

Wymogi, zgodnie z deklaracją ESMA, będą wchodzić w życie 1 września 2018 r. lub 1 marca 2019 r., w zależności od klasy instrumentu.

Status SI wiąże się z wieloma wymogami i ograniczeniami, począwszy od przejrzystości przed-transakcyjnej, poprzez konieczność raportowania danych referencyjnych instrumentów finansowych, po ograniczenia w zawieraniu szeroko rozumianych transakcji back-to-back.

W trakcie warsztatu będą przedstawione wymogi dotyczące działalności SI, w kontekście praktyki stosowanej na polskim rynku finansowym. Będą omawiane również interpretacje ESMA dotyczące statusu i wymogów SI.

.

Chcąc uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami tutaj.

Jeśli chcesz wypełnić zgłoszenie online kliknij tutaj.