18.04.2018 – CASH MANAGEMENT – ZAGADNIENIA PRAKTYCZNE (POZIOM ZAAWANSOWANY) – XI EDYCJA

.

CASH MANAGEMENT - ZAGADNIENIA PRAKTYCZNE

( POZIOM ZAAWANSOWANY )

XI EDYCJA

.

18.04.2018

Golden Floor Plaza

Al. Jerozolimskie 123 a

WARSZAWA

.

Jak postrzegany jest cash management przez przedsiębiorstwa, a jak widzą go banki?

Podczas seminarium uczestnicy zapoznają się z definicjami, stosowaną terminologią i aktualną rynkową ofertą usług i  narzędzi, wspierających zarządzanie finansami firmy.  Omówimy  m.in. aktualną sytuację rynku usług rozliczeniowych, a także. zmiany w bankowości elektronicznej, w tym dostępne w Polsce i na świecie mechanizmy pozwalające na monitorowanie stanu środków w wielu bankach  i umożliwiające wykonywanie płatności z wielu rachunków.  Uczestnicy poznają też stosowane na rynku metody automatyzacji procesów zarządzania należnościami i zobowiązaniami (w tym: sposoby identyfikacji transakcji płatniczych).

Zagadnienia cash management zostaną przedstawione w kontekście wprowadzanych w życie nowych regulacji związanych z usługami płatniczymi.

Zaprezentowane zostaną też  tendencje w zarządzaniu, związane z centralizacją powtarzalnych czynności i usługi  cash management, wspierające  ten proces. Skupianie w jednym miejscu funkcji, nie stanowiących podstawowej działalności firmy (wielodziałowej, lub grupy kapitałowej) jest obecnie powszechne, obejmuje tak międzynarodowe korporacje, jak też rodzime  przedsiębiorstwa.  Przedstawione zostaną takie struktury, jak bank wewnętrzny (In-house bank) i  fabryka płatności (payment factory).

Zajmiemy się także kryteriami i procesem wyboru banków, a także  monitorowaniem codziennej współpracy z nimi. Zwrócimy uwagę na sytuacje awaryjne i zabezpieczanie się na wypadek ich powstania.

.

Chcąc uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami  tutaj