CASH MANAGEMENT ZAGADNIENIA PRAKTYCZNE ( POZIOM ZAAWANSOWANY ) X EDYCJA – 08.06.2017

08.06.2017

AIRPORT HOTEL OKĘCIE

WARSZAWA

Jak postrzegany jest cash management przez przedsiębiorstwa, a jak widzą go banki? Podczas seminarium uczestnicy zapoznają się z definicjami, stosowaną terminologią i aktualną rynkową ofertą usług i  narzędzi, wspierających zarządzanie finansami firmy.  Omówimy  m.in. aktualną sytuację rynku usług rozliczeniowych, a także. zmiany w bankowości elektronicznej, w tym dostępne w Polsce i na świecie mechanizmy pozwalające na monitorowanie stanu środków w wielu bankach  i umożliwiające wykonywanie płatności z wielu rachunków.  Uczestnicy poznają też stosowane na rynku metody automatyzacji procesów zarządzania należnościami i zobowiązaniami (w tym: sposoby identyfikacji transakcji płatniczych).

-        Najnowsze rozwiązania na rynku usług  cash management – czy jest bezpieczniej i wygodniej?  Co nas czeka w ciągu najbliższych miesięcy?

-        Blockchain – perspektywy i nowe szanse dla przedsiębiorstw.

-        Jak zarządzać rachunkami w wielu bankach?

-         Dyrektywa PSD2 – czy nadchodzi  rewolucja na rynku usług płatniczych?

-        Zmiany w transakcjach SEPA i co z nich wynika.

-        Czy do wprowadzenia cash poolingu potrzebny jest bank?

Zaprezentowane zostaną też  tendencje w zarządzaniu, związane z centralizacją powtarzalnych czynności i usługi  cash management, wspierające  ten proces. Skupianie w jednym miejscu funkcji, nie stanowiących podstawowej działalności firmy (wielodziałowej, lub grupy kapitałowej) jest obecnie powszechne, obejmuje tak międzynarodowe korporacje, jak też rodzime  przedsiębiorstwa.  Przedstawione zostaną takie struktury, jak bank wewnętrzny (In-house bank) i  fabryka płatności (payment factory)

 

PRELEGENT

Adam Jaroszyński od lat współpracuje z bankami i korporacjami w projektach związanych z zarządzaniem płynnością.

Absolwent Instytutu Herzinga (Herzing Institute) w Toronto (Kanada) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspert z zakresu cash management i bankowości transakcyjnej analityk systemów biznesu i informatyk-programista, a także badacz historii gospodarczej. Konsultant, trener i wykładowca akademicki.

Ponad  20-letnie doświadczenie na rynku usług finansowych zdobywał m.in. w BRE Banku (obecnie mBank), gdzie przez kilkanaście lat kierował obszarem cash management, tworząc rozwiązania operacyjno-technologiczne dla czołowych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw.  Pełniąc  funkcję Wicedyrektora Departamentu Współpracy z Korporacjami, kierując jednocześnie Wydziałem Innowacji współtworzył często unikalne produkty i usługi finansowe, m.in. w obszarze zarządzania należnościami i zobowiązaniami, a także wdrażając rozwiązania konsolidacyjne (cash pooling),

W latach 1998 – 1999 był Dyrektorem ds. Informatyki a następnie Dyrektorem Centrum Kart Płatniczych w tworzonym przez BRE banku detalicznym.

Do dziś odnosi duże sukcesy współpracując z największymi korporacjami krajowymi i międzynarodowymi w zakresie rozwiązań dotyczących zarządzania płynnością. Był m.in. Dyrektorem Projektu Cash Management w Grupie PKP w latach 2012-2013.

W latach 1999-2009 uczestniczył w pracach legislacyjnych związanych z rozwiązaniami dla grup kapitałowych w Radzie ds. Zarządzania Środkami Finansowymi przy Związku Banków Polskich.

Prelegent na wielu konferencjach krajowych i zagranicznych, wykładowca m.in. na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu,  Collegium Civitas i SGH,  twórca autorskich programów szkoleniowych i zajęć warsztatowych, autor artykułów o rozwiązaniach systemowych i technologicznych.  Wyróżniony Honorową Odznaką Związku Banków Polskich.

Adam Jaroszyński jest jednym z najlepszych specjalistów na rynku zajmujących się optymalizacją zarządzania finansami i rozwiązaniami technologicznymi w dziedzinie usług finansowych.

 

Chcąc uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami  tutaj.