.
.
NOWE USŁUGI, REGULACJE I TECHNOLOGIE
W ZARZĄDZANIU BIEŻĄCYMI FINANSAMI PRZEDSIĘBIORSTW
.
Podczas seminarium omówimy m.in. dynamicznie zmieniającą się sytuację rynku usług rozliczeniowych.
Jak postrzegany jest cash management przez przedsiębiorstwa, a jak widzą go banki? Uczestnicy zapoznają się z definicjami, coraz bogatszą terminologią i aktualną rynkową ofertą usług i narzędzi, wspierających zarządzanie finansami firmy, a zwłaszcza zarządzanie kapitałem pracującym.
Zagadnienia cash management zostaną przedstawione w kontekście wprowadzanych w życie nowych regulacji związanych z usługami płatniczymi, w tym zmian wynikających z wdrożenia dyrektywy PSD2 oraz ustawowych zapisów dotyczących zwrotu pieniędzy przelanych na błędny numer konta.
Przedstawimy coraz popularniejsze pojęcie „bankowości otwartej” (ang. Open Banking) i związane z nią projekty w Polsce i na świecie.
Przyjrzymy się także najnowszym technologiom i projektom opartym o blockchain, zastanowimy się nad możliwościami ich wykorzystania w zarządzaniu płynnością przedsiębiorstwa.
Zaprezentujemy zmiany zachodzące w bankowości elektronicznej, w tym dostępne mechanizmy pozwalające na monitorowanie stanu środków w wielu bankach i umożliwiające wykonywanie płatności z wielu rachunków.
Omówimy tendencje w zarządzaniu, związane z centralizacją powtarzalnych czynności i usługi cash management, wspierające ten proces. Skupianie w jednym miejscu funkcji, nie stanowiących podstawowej działalności firmy (wielodziałowej, lub grupy kapitałowej) jest obecnie powszechne, obejmuje tak międzynarodowe korporacje, jak też rodzime przedsiębiorstwa. Przedstawione zostaną takie struktury, jak bank wewnętrzny (In-house bank) i fabryka płatności (payment factory).
Zajmiemy się również kryteriami i procesem wyboru banków, a także monitorowaniem codziennej współpracy z nimi. Zwrócimy uwagę na sytuacje awaryjne i zabezpieczanie się na wypadek ich powstania.
.
Chcąc uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami tutaj
Aktualne Seminaria